Profesör’ün sayfamızın açılışı için özel olarak oluşturduğu, içeriğinde kendi yorumlarının da bulunduğu birbirinden değerli 6 film “StevedaCinema” ile sizlerle!

1.Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana

Lock, Stock and Two Smokin Barrels (1998)

Tür: Suç/Komedi

“Snatch, Rock’n Rolla, Sherlock Holmes, The Gentleman, Revolver gibi yapımların mimar Guy Ritchie’nin bence sinema dünyasına etkin bir giriş yapmasını sağlayan film. Klasik İngiliz mizahını çok iyi anlatan, farklı tarzlardaki çetelerinin arasında geçen bir puzzle filmi. Bayılırım, izlemeye doyamam. 😊” Suç yapımlarında kendine has bir stil yaratmış olan Guy Ritchie’nin muazzam oluşturulmuş karakterlerini perdeye başarıyla aktardığı, türünün en önemli örneklerinden “Lock, Stock and Two Smokin Barrels” filmi, çok uzun süredir dost olan 4 kafadarın, kumarda kaybettikten sonra içinden çıkılamaz bir hale gelen öykülerini konu alıyor!

2.Üşütük Kafalar

Pineapple Express (2008)

Tür: Komedi/Aksiyon

“En sevdiğim tayfanın mihenk taşı filmlerinden biri. Yapımcısı Judd Apatow’un bir araya getirdiği ve Amerikalıların “Jew Crew (Yahudi Tayfası) “ dediği oyuncular, Seth Rogan, James Franco, Danny McBride’nin yanı sıra Craig Robinson ve Gary Cole’un da dahil olduğu bir absürt komedi. Favorilerimden, çok eğlenceli. 😊 “ Seth Rogen ve Evan Goldberg’in senaristliğini yaptığı, yönetmen koltuğunda David Gordon Green’in oturduğu “Pineapple Express” filmi, Dale Denton adındak bir bağımlının, satıcısı ile çıktığı bir macerayı ekrana aktarıyor. Mafya, polis, aksiyon, dostluk ve kahkaha! Aradığınız çoğu şeyi bu filmde bulabileceksiniz!

3. Oyun Gecesi

Game Night (2018)

Tür: Komedi/Aksiyon

“Çocuk ruhlarını oynadıkları oyunlarla birlikte yetişkinliğe taşımış olan bir çift ve bu oyunları çok ciddiye almış arkadaşlarına dair çok keyifli bir film. Eğlenmek isteyenlerin izlemesini tavsiye ederim. 😊 “ Yönetmenliğini John Francis Daley ve Jonathan Goldstein’in yaptığı 2018 çıkışlı “Game Night” filmi , oyun düşkünü bir çift olan Max ve Annie’nin düzenledikleri gecenin kazanma hırsından ötürü karmakarışık bir hale gelmesini konu almaktadır.

4.Yaralı Yüz

Scarface (1983)

Tür: Suç/Dram 

“Al Pacino’nun belki de kariyer performansını gösterdiği ve sinema tarihi açısından “All Time High” olarak nitelendirebileceğim bir film. Her ne kadar çoğunluğun izlemiş olduğunu düşünsem de tekrar tekrar izlemenizi tavsiye ederim. İzlemediyseniz hemen izleyin, gebertirim😅”

Brian de Palma’nın yönettiği, yaşayan efsane Al Pacino’nun oynadığı, sinema tarihinin en kült yapımlarından birisi olup, posterlerinin halen çoğu insanın odasını süslediği “Scarface” filmi, Küba’dan Amerika’ya göç eden Tony Montana’nın dram, suç ve aksiyon dolu yükselişini perdeye aktarıyor!

5. Köstebek

Donnie Brasco (1997)

Tür: Suç/Dram

“ Yine Al Pacino’nun yer aldığı bir suç filmi. Tony Montana rolünden sonra mafyanın “ezik” sağ kolunu aynı derece kuvvetli oynamasını açıklayabilmek neredeyse imkansız…” Al Pacino ve Johnny Deep’in başrol oynadığı, yönetmen koltuğuna Mike Newell’in oturduğu “Donnie Brasco” , bir FBI ajanının görevi gereği oynadığı mafya karakterine adım adım dönüşmesini konu almaktadır.

6. Kumarbaz

The Gambler (2014)

Tür: Suç/Dram

“İçinde materyalizm karşıtlığının bulunduğu “The Gambler” filmi, en sevdiğim yapımlardan birisi. Kumarbaz ruhunu paradan daha önemli gören bir karakterin hikayesine dahil olmak istiyorsanız, izleyin çabuk! 😊” Fyodor Mihayloviç Dostoyevski’nin aynı isimli romanından esinlenerek yapılan, Rupert Wyatt’ın yönetmenliğini üstlendiği “The Gambler” , kumar bağımlısı bir profesörün hikayesini ekrana aktarmaktadır.