1. Ölümsüz Sevgili – Immortal Beloved (1994)

Tür:Biyografi

Yönetmen ve senaristliğini Bernard Rose’nin üstlendiği, 1994 yapımı “Immortal Beloved” gelmiş geçmi en büyük bestecilerden olan Ludwig van Beethoven’ınyaşamından kesitler sunmaktadır. Beethoven’ın anıları, aşk yaşantıları, psikolojik problemlerinden bahseden bu film, ünlü bestecinin gizli mektuplarının  ortaya çıkmasından esinlenmektedir. Müziğe, sanata doymak isteye seyircilerimiz kesinlike bu yapımı değerlendirebilirler!

2. Aynı Yıldızın Altında – The Fault in Our Stars (2014)

Tür: Romantik/Dram

John Green’in aynı isimli romanından uyarlanan, yönetmenliğini Josh Boone’nin yaptığı “The Fault in Our Stars”, Hazel Grace Lancaster adında kanser hastası bir gencin, kendisi gibi hastaların bulunduğu bir destek grubunda tanıştığı Augustus Waters ile olan hikayelerini konu alır. Oldukça naif bir dramatik yapısı olan film, sizi yer yer güldürüp, yer yer duygusallaştıracak.

3. Ağ – Geumul (2016)

Tür: Dram

Yönetmenliğini Covid-19 sebebiyle kaybettiğimiz, sinema dünyasına çok farklı bir renk katmış olan usta isim Kim Ki-Duk’un yaptığı “Geumul” filminin konusu, Kuzey Kore’de balıkçılık ile geçimini sağlayan Nam Chul-Woo’nun ağlarının Güney Kore sınırında takılması ile gelişir. Güney Kore’nin kapitalist sistemi ile Kuzey Kore’nin sosyalizmini eleştiren film, ayrıca bireysel yabancılaşmayı etkili bir biçimde izleyiciye sunar.

4. Bütün Gözler Üzerimde – All Eyez On Me (2017)

Tür: Biyografi

Yönetmenliğini Benny Boom’un yaptığı “All Eyez On Me”, Hiphop dünyasının belki de en önemli ismi olan Tupac Shakur’un dram, aksiyon ve müzik dolu hayatını izleyiciye aktarıyor! Dönemin yönetimiyle siyahi vatandaşların olaylarını ve bir hiphop yıldızının doğuşunu realist bir biçimde işleyen film, sizi Amerika’nın arka sokaklarına götürecek!