Başarılı Örnekleri!

Günümüzde dünya ve Türkiye’de “Absürt Komedi” türünün popülerleşmesiyle birlikte bu konseptte üretilen içerikler günden güne çoğalmakta. Biz de takipçilerimiz için oldukça ses getirmiş olan bu türün ülkemizden çıkan iki başarılı örneğini derledik. İyi Seyirler. 😊

Not: Absürt Komedi nedir?

Karakterler, olaylar ve diyaloglar aracılığıyla, mantığa ve yaşamın doğal akışına aykırı olarak gerçekleştirilen mizah türüdür. Yapımda yaşanan olayların gerçeğe uygunluğunu değerlendirmekten ziyade, imgeler, metaforlar ve yarattığı hisler ön plana alınır.

1. Bartu Ben (2018)

Tür: Komedi

“Bir az ünlünün, az daha ünlü olma hikayesi.” Yönetmenliği Tolga Karaçelik tarafından yapılan BluTV  özel dizisi “Bartu Ben” oyuncu ve müzisyen Bartu Küçükçağlayan’ın hayatından bir kesit sunmaktadır.  Geçmişte “Yalan Dünya” dizisi ile kazandığı popülaritenin git gide kaybolduğunu ve parasının tükendiğini fark eden Bartu, acilen bir şeyler yapmalıdır! Kuzeni ve dayısıyla olan anıları, hayatta kalma çabası, arkadaşlık ilişkileri, partiler, komedi, sinema sektörünün içinden görüntüler… Bu dizide her şey var! Ekranlarda görmeye alışık olduğumuz simaların konuk oyunculuklarıyla zenginleştirilmiş olan, samimi bir konseptte ilerleyen “Bartu Ben”, size eğlenceli dakikalar vaat ediyor.

2. Gibi (2021)

Tür: Komedi

Son dönemlerin önemli yapımlarında öne çıkan Feyyaz Yiğit ile Kıvanç Kılınç’ın yarattığı “Gibi” yerli platform Exxen’in önemli yapımlarından biri.  Yılmaz (Feyyaz Yiğit) ve İlkkan (Kıvanç Kılınç) aynı evde yaşayan iki yakın arkadaştır. Ancak bu ikili, kafa yapıları ve tepkileri ele alındıklarında, bir o kadar uzaktırlar.  Her bölümünde mantık sınırlarını zorlayan ve olayların geldiği hali hiç sorgulamadan, umarsızca çıkılan bu yolculukta sizde izleyici olarak payınıza düşeni alacaksınız! Absürt komedinin iyi örneklerinden biri olduğunu düşündüğümüz “Gibi” sizin beklentilerinizi de karşılayacaktır.